Jak vybírat dětské židle

Uvažujete o nákupu dětské židle, ale nevíte, podle čeho vybírat a na jaké věci si dát pozor? Pak dejte na naše rady.

Přizpůsobivost židle

Každé dítě rychle roste a mění se jeho postava, měli byste proto vybrat takovou židli, která se jeho růstu co nejvíce přizpůsobí. Vsaďte spíše na dětské židle, které mají regulovatelnou jak výšku, tak i hloubku sezení, tedy nastavitelnou vzdálenost opěrátka od přední strany dětská jídelní židlička. Pamatujte na to, že nohy dítěte musí dosáhnout na zem, nikdy nesmí viset ve vzduchu.

Jednoduchost ovládání

Kvalitní dětské židle by rozhodně neměly být složité na ovládání. Měly by být vyrobeny tak, aby s nimi mohlo manipulovat i samotné dítě. Vyhněte se židličkám, jež jsou vyráběny v konceptu pro dospělé, jejich ovládání je pak pro dítě zbytečně náročné.

Dlouhá záruka

Koupě kvalitní dětské židličky nebývá zrovna nejlevnější záležitostí, proto další naší radou je nákup takové židle, která má co nejdelší záruku. V případě, že se vám židle rozbije, je potřeba, aby vám její výrobce poskytl servis nebo vyměnil židli za novou. Nakupujte třeba na www.babynabytek.cz

Bezpečnost dětské židle

Informujte se u výrobce dětské židle, zda splňuje všechny potřebné požadavky a normy, které splňovat má. Možná se tomu budete divit, ale dětské židličky musí splňovat daleko více norem, než židle pro dospělé. Děti jsou od přírody hravé a zvědavé, proto se židlí mohou dělat nejrůznější „volovinky“, kterými by si mohli ublížit. Kupujte pouze takové židle, u kterých nehrozí žádné nebezpečí.

Při pořizování dětské židle rozhodně nekoukejte na peníze, ale raději dbejte na to, abyste vybrali kvalitní, nezávadnou a bezpečnou židli s dlouhodobou zárukou.