Existují různé typy a druhy dveří (klasické, výkyvné, otočné, skládací, posuvné) a vhodnost jejich použití závisí na prostorových možností a charakteru prostoru.
Ty správné dveře pro interiér
Jaké mají být skutečně dobré dveře pro interiér? Nejdůležitějším požadavkem by měl být bezpečný a pohodlný pohyb osob. Na tomto základě by tedy měly odvozovat i samotné rozměry dveří.
Dveře kromě základní funkce, kterou plní, jsou i součástí interiéru, na což je třeba myslet při jejich výběru. Měly by tvořit spolu s podlahou a nábytkem harmonický celek. Obecně platí, že k výrazné podlaze patří jednoduché dveře.
Pokud je v místnosti dveří více, o to více by měly být v jednotném stylu. Dveře mohou být hladké, se skleněnou výplní, vitráží, s vloženými aplikacemi, kazetovým členěním. Velmi moderní je v současnosti bezprahovým a bezfalcové řešení dveří.
Dveře celé popsáno
Jak jsme již naznačili v posledních větách předchozího odstavce, úkolem interiérových dveří je nejen plnit svoji funkční roli, ale i dobře vypadat, čili napomáhat utvářet estetický dojem celého interiéru. Nesprávný výběr dveří může totiž vážně narušit celistvost prostoru.
Dekorativní skleněné dveře od společnosti Bartol Doors dobrý dojem však určitě nezkazí. Určeny jsou zejména do kuchyňských nebo jídelních prostorů. A to je dobře, protože sem mohou dodat trochu často tak potřebného koření.
Sklo jako materiál na dveře je opravdu perfektní, protože za prvé svou lehkostí a transparentností odlehčuje celý prostor a tedy klidně se hodí i do menších místností. A za druhé, právě díky průhlednému sklu můžete být neustále ve vizuálním kontaktu s lidmi v druhé místnosti, i když jsou dveře zavřené.
Jenže tady by to nemělo končit, přestože už samotné sklo splňuje mnohé podmínky estetiky. Na dveřích, které vám dnes ukazujeme, je však i něco víc: graficky zajímavé dekorační nápisy v několika jazycích vázající ke kuchyňské terminologii.
Jak vidíte, interiérové ​​dveře mohou mít opravdu předpoklady pro provádění dekorativních funkcí, třeba si jejich výběr jen dobře uvážit, aby s interiérem vytvářely celistvý prostor a ne vzájemný boj.


Comments are closed