Tato místnost nikoho neoklame. Už ve svém názvu totiž ukrývá fakt, že právě v ní se odehrává podstatná část bydlení, v ní se prostě žije. K životu, dnes více než kdykoliv předtím, patří komunikace, setkání, u se přizpůsobuje i zařízení našich bytů a domů. Chceme si přece „pokecat“ v příjemném prostředí. A přestože máme teď opravdu jakousi dobu komunikační, rozhovory ani návštěvy nebyly vynalezeny v 21. století. I proto tzv.. conversation pit zůstává součástí obýváků už dlouhá desetiletí. Dokonce si zachovává mnoho z předchozích období, podstata je přece stejná
předešlé následujícíDalších 15 fotografií v galerii​​ podstatou jsou lidé, kteří chtějí na sebe při rozhovoru vidět. Platilo to již při prvních komunikačních koutcích kolem ohně. Ochranná jáma posunula oheň o kousek níže. Na jejím okraji se sedělo. Nepřipomíná vám to nic? :) V dnešním moderním pojetí snížení centrální plochy umožňuje kreativní vyžití, do kterého můžete dětské postele se zábranou zapojit perspektivu. Výrazný točitý vzor koberce je dominantními jako kdysi plamen, ale hlavně esteticky působivý. Sezení si může dovolit být jednobarevné, hlavně když tvarem dokazuje, že oblé věci jsou zajímavé.
Dalších 15 fotografií v galerii​​Kdyby vás někdo pozval na „pokec“ či odbornou diskusi o lovu pár století dozadu, klidně byste si poseděli na kameni. Dnes však v našich obývacích pokojích žije člověk pohodlný, v některých případech milující kamenné interiéry s historickým nádechem. Snadná pomoc, díky polštářem uděláte měkoučké místo na konverzaci z čehokoliv. S designem vám pomohou právě vzory na látkách
Dalších 15 fotografií v galerii​​Od historizujícího stylu teď skočíme do současnosti, kde se polštářový design uplatní stejně dobře. Při dostatečně výrazném odstínu a určitém množství dokonce dodal barvu celému prostoru, který jinak prezentoval jednoduchost a jemnost bílé.
Dalších 15 fotografií v galerii​​Modernizujeme dál a více. Místo, na kterém každý vidí na každého, má čistě hranatý půdorys. Efekt sezení v jámě se ještě posílil umístěním pod „postelí volně se vznášející v prostoru“. Atmosféra tvořená oparem z modrého LED podsvícení k rozhovoru z 21. století patří. Kompozice je zajímavou ukázkou originálního uspořádání funkčních zón a důkazem, že komunikační sezení se v současném interiéru neztratí, naopak, hraje tam stále důležitou roli
Dalších 15 fotografií v galerii​​ asi tak důležitou jako televizor. Ten se stal přirozenou součástí prostoru na sezení av mnoha případech jakoby nahradil teplo ohně. Chrlí na nás informace podobně, jako naši hosté. Doufejme, že chvil, když bude jediným společníkem, ke kterému si sedneme, nebude zbytečně mnoho.
Dalších 15 fotografií v galerii​​Ale abychom byli objektivní, ani romantika u ohně z našich obýváků zcela nevymizela. Zde jeho světlo pomyslně uzavírá zónu conversation pitu, která je vymezena velmi efektně. Čtverec z elegantního dřeva zaujme svou neukončenosťou. Zdařilou designérskou tečkou je právě obklad zídek na krbu – podporuje přírodní živelnost plamene.
Dalších 15 fotografií v galerii​​A tady ho máme. Krb kolem kterého se dá shromáždit. Díky centrální poloze se kolem něj točí celý pokoj, takže „jen“ o nějakém koutku k sezení nebo něco jiného se zde velmi mluvit nedá. Právě krb jakoby celou místnost v jistém smyslu sjednocoval. Svým tvarem a způsobem realizace představuje nejnovější trendy v této oblasti. Asi vám neuniklo, že o dominanci se dělí s obrovskou vysmátý lebkou. Ta zaujme minimálně teenagera nazúreného na celý svět :) Ať tvoří s krbem ideální dvojici? Odpověď je na vás.
Dalších 15 fotografií v galerii​​Pokračujeme v pátrání po dalších výrazných vzorech. V tomto případě jsme je našli víc než dost. Ani styly zde nemají určené vlastní hranice. Posezení v tamto prostoru určitě upoutá. Kdoví, zda při tolika vizuálních vjemech člověk stihne vnímat i své spolusedící, případně sebe samého. :)


Comments are closed